070-547 31 10

Förening

Djurgårdens IF Boxning är en ideell förening och en del av Djurgårdsalliansen. Föreningen bedriver boxningsträning för ungdomar, motionärer samt elitverksamhet.

 

Styrelsen

Ordförande

Rateb Nori, rateb.nori@skandia.se,  070-337 24 04

Vice ordförande

Henrik Bromfält, henrik.bromfalt@gmail.com, 070-161 40 00

Kassör

Sandra Attermo, sandraattermo@yahoo.se, 073-657 80 38

Sekreterare

Johan Ribbing,  johan.ribbing@lidingo.se, 070-268 76 47

Ordinarie ledamöter

Jan Bengtsson, jannebengtsson1951@gmail.com, 070-547 31 10

Stefan Lundqvist, gamlastanskakelugnsmakeri@hotmail.se, 070-445 59 59

Axel Wallin, axel.wallin@unicef.se, 072-517 07 70

Suppleanter

Kristian Mosquera, stoke12@hotmail.com, 0762-87 78 11

Märta Lundberg, marta_lundberg@hotmail.com, 076-162 49 19

Juliana Söderström, juliiana.s@hotmail.com, 073-559 76 30

Revisorer

Urban Rosenqvist, uro.urosess@gmail.com, 070-240 97 17 /08-50 82 97 09

Erik Gossas, erik.gossas@outlook.com, 070- 550 21 35 / 08-59 07 24 29

Bengt Nilsson, nibe@hotmail.se, 070-592 77 30

Valberedning

Roland Dunebäck (Sammankallande), rolle495@gmail.com, 073-741 12 81

Peter Kärrlander, peter.karrlander@mac.com, 070-082 73 11

Roger Jonsson, bett@bett.se / maxi108@me.com, 070-588 29 09

 

 

Tränare

Babacar Kamara (Matchboxare), kamarababacar@hotmail.com, 070-730 02 62

Tonton Semakala (Matchboxare), tontonsemakala@yahoo.se, 076-945 11 30

Peter Kärrlander (Matchboxare), peter.karrlander@mac.com, 070-082 73 11

Jurj Direll (Matchboxare, nybörjare, motionärer), jujivan@hotmail.com, 073-736 49 68

Ajmal Omarzada (Matchboxare Ungdomar, Juniorer), ajmal_omar@hotmail.com, 073-953 02 66

Rolf Ringnér (Motionsboxare, Utvecklingsgruppen), mr_r@telia.com, 073-999 20 60

Stefan ”Hebbe”Lundqvist (Nybörjare , Diplomboxare, motionärer), gamlastanskakelugnsmakeri@glocalnet.net, 070-445 59 59

Roland Dunebäck (Teknikträning), rolle495@gmail.com, 073-741 12 81

Farag Farajolah Poyeh (Motionsboxare), farag-poyeh@hotmail.com, 070-782 31 18

Juliana Söderström (Tjejgruppen), juliiana@hotmail.com, 073-559 76 30

Axel Wallin (Motionsboxare), axel.wallin@unicef.se, 072-517 07 70

Johan Ribbing (Motionsboxare), johan.ribbing@lidingo.se, 070-268 76 47

Kristian Mosquera (Motionsboxare), stoke12@hotmail.com, 0762-87 78 11

Kent Pira (Alla grupper), info@pira.se, 070-759 54 45

Christer Granberg (Reservtränare), chris7671@hotmail.com, 070-533 65 42

 

 

Organisationsnummer: 802015-5811
Bankgiro: 5621-8589
Plusgiro: 453519-1

email: info@difboxning.se
Mobil: 070-337 24 04